Jak děti přicházejí na svět – přímo od autorů

Kniha Jak děti přicházejí na svět odpovídá na první otázky dítěte (nejen o sexu), a to moderně, pravdivě, jednoduše a s láskou. Pro děti ve věku 2-10 let (nejlépe 2-5 let). Zvídavé a chytré děti vědí o sexu do 6 let. Budou mezi nimi i ty Vaše?

Sexuální výchova, u které se žádný rodič nebude stydět.
Dostupnost: skladem

Jak děti přicházejí na svět – přímo od autorů
Jak děti přicházejí na svět - zadní stranaJak děti přicházejí na svět - úvodní stranaJak děti přicházejí na svět - předmluva_1Jak děti přicházejí na svět - předmluva_2Jak děti přicházejí na svět - kapitola 1Jak děti přicházejí na svět - kapitola 3Jak děti přicházejí na svět - maminkaJak děti přicházejí na svět - kapitola 5Jak děti přicházejí na svět - aktJak děti přicházejí na svět - kapitola 8Jak děti přicházejí na svět - věnováníJak děti přicházejí na svět - obálka


Popis produktu

Jak děti přicházejí na svět je první sexuální výchova pro děti od maminek - lékařek

Chcete, aby vaše dítě stejně jako ty naše znalo již v 5 letech odpověď na otázku: Jak jsem přišel na svět? Bez červenání a báchorek?

Jedná se o naprosto unikátní knížku sexuální výchovy pro nejmenší, jejíž jedinečnost spočívá v tom, že dospělý manipulativně dítěti nenabízí to, co by mělo o sexu vědět, ale díky skutečnému rozhovoru jsou zde skutečné otázky dítěte a jednoduché odpovědi na ně, tedy to, co dítě opravdu v tomto období o svém těle zajímá.

Jak děti přicházejí na svět je příběh lásky, kde je narození miminka zasazeno do kontextu celého lidského života. Je plná obrázků i vtipných, což děti ocení. Je v ní kapitola o rodině, se kterou se děti často identifikují. Také, jak by o sebe měla budoucí maminka pečovat a jak by o ni mělo pečovat okolí.
Co děti naprosto milují, tak kapitolu o buňkách, kde jsou záživnou a vtipnou formou představeny nejen buňky pohlavní, ale i svalové, nervové, kostní a krvinky, aby si děti udělaly reálnou představu o svém těle. 

Knížka Jak děti přicházejí na svět poskytuje odpovědi na první otázky dítěte nejen o sexu:

 • jednoduše
 • pravdivě
 • moderně
 • podle skutečného rozhovoru s dětmi ve věku 2-5 let
 • s láskou!

Kniha je vhodná pro děti od 2 do 10 let (nejlépe 2-5 let).

Na jaké otázky najdete v knížce odpovědi?

Knížka je zpracována do deseti kapitol, ve kterých se děti dozví:

 • jak děti přicházejí na svět,
 • že na miminko musejí být dva: maminka a tatínek,
 • nechybí ani kapitola o lidských buňkách i těch pohlavních,
 • jaký je rozdíl mezi dítětem a dospělým, mezi ženou a mužem,
 • jak se tatínkova buněčka dostane do maminčina bříška,
 • jak děti v bříšku rostou, jí a dýchají,
 • jak se rodí děti,
 • co rozhoduje o tom, jak miminko vypadá,
 • zda může být v bříšku více dětí, o dětech ze zkumavky,
 • a také o tom, že porodem to nekončí, ale teprve začíná.

Kniha Jak děti přicházejí na svět obsahuje z 95 % skutečné dotazy dětí autorky - lékařky, kterým byly v době prvního dotazu 2 roky, celou problematiku pak chtěly podrobně objasnit v 5 letech

Díky lékařskému vzdělání obou autorek si děti i jejich rodiče mohou udělat reálnou představu o stvoření dítěte, o tom, jak to v lidském těle chodí. Publikace je zpracována jako zvídavostí gradující rozhovor dítěte s matkou. Inspirace ze života autorky jej činí poutavou a srozumitelnou i pro nejmenší děti.
Publikace má pevnou vazbu, formát 19 cm x 28 cm a obsahuje 56 stran.

Jak se vyrovnat se sexuální výchovou u vlastního dítěte?       
S námi to zvládnete hravě.

Čtěte návod krok za krokem!

Jak děti přicházejí na svět – představení knihy pro děti


 
Zvídavé a chytré děti vědí o sexu do 6 let. Pravdivě!
Budou ty Vaše mezi nimi?
Chci koupit
 

Jak děti přicházejí na svět v pořadu Sama doma na ČT 1

Sexuální výchova v Sama doma (2019)

Více informací o knize a prodejních místech naleznete ZDE.

Dotaz k produktu
Položky označené (*) je nutné vyplnit.
Pokud jste na našich stránkách nenašli odpověď na to, co jste hledali a máte další otázky, neváhejte nás kontaktovat telefonicky nebo vyplněním tohoto formuláře a my Vás v co nejkratším termínu kontaktujeme.
Jméno (*)Příjmení (*)
Email (*)Telefon (*)
ZbožíJak děti přicházejí na svět – přímo od autorů - 102
Váš dotaz
Ohlasy na knihu

Ohlasy z Heuréky.cz na Jak děti přicházejí na svět:

Ostatní ohlasy na Jak děti přicházejí na svět:

Nemohu najít tu fotku, kterak si Kubík před mým odchodem do porodnice třikrát prochází Vaší knížku Jak děti přicházejí na svět a přitom sedí na "trůnu" a vypráví celý proces, co se mamince bude dít, prarodičům :). Tato knížka nás provázela celým těhotenstvím, než se narodil bráška a VEEELMI nám pomohla pochopit celý proces. I po porodu jsme se k ní vraceli... krásně napsaná a ilustrovaná...ulehčuje dětem připravit se na příchod sourozence. Můžu jen doporučit všem a doporučuji i osobně všem svým známým. Hanka (zdroj FB)
 
Dobrý den, objednali jsme u Vás knížku Jak děti přicházejí na svět. Naše holky, 6 a 3 roky, ji dostaly k Vánocům, toho času jsem byla v sedmém měsíci s jejich bráškou, který se narodil 29.2.2012. Děti podle knížky krásně pochopily, jak je miminko v bříšku uloženo, co tam celý den dělá, jak roste a jak se později narodí. Starší dcera si v knize ráda opakovaně listuje a prohlíží, občas se přijde na něco zeptat. Kniha je krásně zpracovaná, moc se nám všem líbí. S pozdravem I.K. a děti
 
Milý BOL, píšu, jaké máme zkušenosti s publikacemi, které od vás máme. Největší hitovka bylo JAK DĚTI PŘICHÁZEJÍ NA SVĚT. Koupila jsem je Marušce, když měla 2 roky a já měla v pupku Aničku. Ta je úplně dokonalá, přečetli jsme ji mockrát od začátku do konce. Za nás není co vytknout. Písmenkové kartičky mají na moje holky (4 a 1 rok) asi moc umělecké obrázky, ony rády něco jednoduššího a kýčovitějšího. Ale Maruška písmenka poznává, Anička je doslova žere. Říkačky jsou v obdobích, jednou je čteme furt dokola, pak zas vůbec. Myslím ale, že i tady holky dávají přednost jednodušším lidovým básničkám. Líbí se jim hlavně ty pohybové, kde můžou cvičit. Věřím, že do ostatních řádně dozrají. 
Na Předškolákovy týdeníčky je ještě brzo, publikace Zdravé těhotenství přišla pro mě pozdě, ale viděla jsem ji v Brně ve Vaňkovce a moc se mi líbila. Doufám, že brzo otěhotní moje nejlepší kamarádka, a že ji tuto publikaci budu moci koupit. 
E.B.

Dobrý den, dorazily mi vaše týdeníčky, říkačky i kartičky, z toho všeho jsem nesmírně nadšená, opravdu je to na úrovni a moc se těším, až to začneme doma používat, nicméně trochu mne zklamala knížka, Jak děti přicházejí na svět. Obsahově je bezva, ale osobně musím konstatovat, že je vidět, že ji napsaly dvě lékařky. Stránky 38 a 40 by mohly mít lepší formulace. Trochu mi vadí postoj, že paní doktorka říká mamince, co má dělat a jak má tlačit, a poté že tam odsuzují porody doma. Na to si myslím mohly autorky nechat jiný prostor, než knížku pro rodiče a děti. Kdyby totiž všichni lékaři neměli pocit, že oni ví nejlépe jak maminku porodit, rodily by ženy až na výjimečné komplikované situace samy a nevyžadovaly by, aby paní doktorka z matky to dítě vytáhla.-)) Ale až na těchto pár formulací je knížka super. Pokud by bylo možné využít Vaší nabídky o zaslání Kreslení dle předlohy v pdf, byla bych Vám moc vděčná. Ještě jednou děkuji za to, že jste, že jste podnikaví a vytváříte báječné publikace a jako jediní máte velmi praktické a přehledné informace na webu. Pěkný den přeje K.J.
 • Reakce autorky Jany Martincové na předchozí příspěvek: Děkujeme za milý e-mail, dovolila bych se pouze ohradit vůči Vašemu tvrzení, že  "autorka v knize odsuzuje porody doma". Nikde v knížce takováto formulace či náznak není. Na otázku dítěte "A proč se děti rodí v porodnici? Proč ne doma?" matka odpověděla "Protože jsou v porodnici na porod lépe vybaveni. Jsou tam lidé, kteří mamince pomohou a přístroje, které jí i miminku mohou zachránit život, když se objeví potíže. Například se může zjistit, že chodbička, kterou má miminko vylézt, je menší než miminko." Jak mně jistě dáte za pravdu, v těchto 3 větách nejen že domácí porody nehaníme, ale vůbec o nich nemluvíme. Proč? Zatímco v porodnici může rodit každá žena, tak o porodech doma to paušálně říci nelze. Kdyby knížka měla ve všech odpovědích skrývat všechny eventuality, byla by asi 6x objemnější, pro dítě nezajímavá a těžko srozumitelná.
 
Dobrý den, paní doktorko Martincová, před rokem a čtvrt jsme spolu komunikovaly ohledně Vaší knížky Jak děti přicházejí na svět. Celou dobu jsem čekala, až můj syn projeví o tuhle otázku zájem. Stalo se to před týdnem, včera mu bylo 7 let, chodí do 1. třídy. Pročítali jsme Vaši knížku a dostali jsme se ke kapitole 6, když přišel domů manžel. Syn mu nadšeně vyprávěl, jak tatínek vystřeluje spermie, ale ne lukem. Znova jsme si prošli 5. kapitolu i s tátou a všichni jsme byli spokojení. Jsem nadšená, že jsem mohla mít náskok a v pravý čas použít geniální pomůcku. Moc Vám za to děkuji a přeji hodně úspěchů s Babyonline. Petra Dvorakova petrousa
 
Určitě koupím a přečtu, budu ráda za nějaké rady, ale stejně si to každý rodič udělá po svém, protože každý člověk (dospělý) i dítě se v mnohém liší. evita23

Už jsem psala pochvalu do emailu, ale říkám si, že něco napíši i sem. Abych třeba napomohla rodičům v rozhodování či knihu koupit nebo ne. Původně jsem si říkala že takováto kniha nebude potřeba, že vše dokáži vysvětlit sama. Mně moje maminka vždy vše vysvětlila tak, jak to je a žádné tajnosti v tomhle přede mnou již od útlého věku neměla a já jsem rozhodnutá mít to tak stejně. Tuto knížku jsem dostala vlastně jako dárek od Baby online. A jsem z ní šíleně nadšená. Všechny kapitoly jsou napsány velice srozumitelně a jasně a přesně tak jak to je. Knížka je doplněná obrázky, které popis ještě více přiblíží i lidem co nemají ani anung jak to v těle funguje. Já jsem zdravotní sestra, takže to dovedu ocenit i z téhle stránky a můj muž je technik, takže neví o téhle stránce nic. A jemu vysvětlovat jak vzniká miminko a jak se vyvíjí byl boj. Kdybych už v té době měla tuhle knížku značně mi to ulehčí celou situaci proto myslím, že je to knížka výborná pro zvídavé děti, ale i pro rodiče co si nejsou úplně jistí jak že to v tom bříšku a těle vlastně je. A nebo nevědí jak to dětátku podat, aby to pochopilo. Knížka je prostě bezvadná a vřele doporučuji. medox

Moc děkuji za zaslaný předškolní balíček. Děti z něj měly radost - všechny! Obzvláště zajímavá jim přišla knížka o sexu. Nyní z ní ten nejstarší každý večer předčítá a padají hromady dotazů na rodiče:-)  Je to moc pěkně napsaná knížka. Martina

Ten jí ale předal spermií! Ještě dodám jednu perličku, aneb jak reagují problematiky znalé děti. Když naše myší samice již podruhé porodila 12 mláďat, syn se nejdříve podíval na ni a mláďata, pak vzhlédl ke mně a pravil: "Ten samec té Brigitě ale musel předat spermií, co, mami?" Calamity J.
 
Jsem naaaaadšená. Došla mi část publikací do Rakouska - Jak děti přicházejí na svět a Předškoláček. 
 
Klobouk dolů. Výborný nápad a krásně srozumitelně vše zpracované. 
 
Pochvala patří i za ilustraci. Nenásilná krásná forma, super na pochopení. 
 
Popravdě můj přítel se skoro vyděsil, jak konkrétně je vše popsané. V momentě, co jsem mu přeložila, jak je vše popsané, tak pochopil, že je opravdu super, že dítě se o zrození, o těle i o všem dozví od rodiče zábavnou cestou. A osvojí si tuto skutečnost jako vše kolem nás a nebude vypadat zaskočeně, naopak velmi chytře i před dospěláky.
 
Moc děkuji a přeji spokojené zákazníky. Jen tak dál. Témat je mnoho. Maminka Jana z Rakouska

Prodejní místa knížky Jak děti přicházejí na svět v kamenných prodejnách:

Knížka je prodávána běžně přes distribuční síť do knihkupectví, přímo ji pak dodáváme a Vy si ji můžete zakoupit za nižší cenu, někde téměř totožnou jako v tomto e-shopu v těchto prodejnách:
 

Brno

Knikupectví Academia
náměstí Svobody 13
602 00  Brno
tel. 221 403 879
Knikupectví Styria
Palackého tř. 66, 612 00  Brno
Tel.: 549 211 476
OPTYS Výtvarné potřeby a papírnictví             
Hybešova 28, 602 00 Brno
Tel.: 542 211 363
E-mail: brno@optys.cz

 

 

České Budějovice

Knihkupectví KOPP
Šumavská 582/3
370 01  České Budějovice
tel. 386 460 475
email: rihova@kopp.cz

Olomouc

OPTYS Papírnictví a výtvarné potřeby                                             
Ostružnická 360/7, 779 00 Olomouc
Tel.: 585 203 863
E-mail: olomouc@optys.cz

Nový Jičín

OPTYS Papírnictví a výtvarné potřeby                                                                           
K Nemocnici 63, 741 01 Nový Jičín
Tel.: 556 720 915
E-mail: novy.jicin@optys.cz

Bílovec

OPTYS Papírnictví a výtvarné potřeby                                                                             Slezské náměstí 25, 743 01 Bílovec
Tel.: 556 412 407
E-mail: bilovec@optys.cz