Písmenkové kartičky pro chytré hlavičky – přímo od autorů

112 ručně malovaných karet naučí předškolní děti slyšet hlásky, slabikovat a poznávat písmena! Děti od 1 roku poznávat obrázky, se kterými si rozšíří svou slovní zásobu. Usnadněte to svému dítěti! Pro rozvoj slovní zásoby i k přípravě do školy.

Dostupnost: skladem

Písmenkové kartičky pro chytré hlavičky – přímo od autorů
Písmenkové kartičky - obálkaPísmenkové kartičky - obálkaPísmenkové kartičky - zadní stranaPísmenkové kartičky - aktovkaPísmenkové kartičky - APísmenkové kartičky - ananasPísmenkové kartičky - čertPísmenkové kartičky - ČPísmenkové kartičky - indiánPísmenkové kartičky - IPísmenkové kartičky - pávPísmenkové kartičky - PPísmenkové kartičky - vodníkPísmenkové kartičky - V


Popis produktu

Písmenkové kartičky obsahují 112 ručně kreslených písmenkových karet v praktické krabičce.

Písmenkové kartičky lze zakoupit také v kompletu s některou z našich publikací za zvýhodněnou cenu 129 Kč. Tato cena platí POUZE při současné objednávce některé z publikací: Jak dětí přicházejí na svět, Předškolákovy týdeníčky, Říkačky, Zdravé těhotenství, Žena po 40.

Pro koho jsou určeny Písmenkové kartičky pro chytré hlavičky?

  • pro předškoláky slouží abeceda písmen k níže uvedenému
  • česká abeceda písmen slouží také pro školáky, a to k naučení písmen (prvňáci), abecedy a skládání slov podle abecedy (3. třída)
  • nejmenším dětem obrázkové karty rozšíří slovní zásobu, učí je poznávat obrázky, vytvářet skupiny obrázků apod.

Co karty s abecedou předškoláka naučí?

  • slyšet hlásky ve slově (na co začíná, končí, co je uvnitř), jedná se o důležitou schopnost pro psaní diktovaného textu
  • poznávat slabiky, dělení slov na slabiky
  • poznávat písmena

Jak si můžou děti s písmenkovými kartami hrát?

1. Maminka nebo tatínek vám mohou vybrat skupinu karet a vy, milé děti, z nich vytvořte dvojice nebo trojice, které mají něco společného:
•    stejné první / poslední písmeno, určité písmeno ve slově
•    stejný počet slabik
2. Vytvořte skupiny obrázků, které k sobě patří, např.: pohádkové postavy, hudební nástroje, ovoce, zelenina, zdravá a nezdravá jídla, potřeby do školy, pracovní nástroje, obrázky spojeneé se zimou, obrázky spojené s vodou, hry, zvířata, ptáci, rostliny, věci související se sluchem nebo zrakem, části lidského těla, věci, které najdeme doma, u lékaře, v přírodě apod.
3. Zkuste z písmen vytvořit slova.

Písmenkové kartičky pro chytré hlavičky představení abecedních karet a her s nimi


 
Usnadněte to svému dítěti!
Od 1 roku pro rozvoj slovní zásoby, od 4 let k přípravě do školy.
Chci koupit

Další hry jako slovní fotbal, slabikování, skládání slov apod. najdete v záložce Hry s Písmenkovými kartami.

Více informací o Kartičkách a prodejních místech knihy naleznete ZDE.

Dotaz k produktu
Položky označené (*) je nutné vyplnit.
Pokud jste na našich stránkách nenašli odpověď na to, co jste hledali a máte další otázky, neváhejte nás kontaktovat telefonicky nebo vyplněním tohoto formuláře a my Vás v co nejkratším termínu kontaktujeme.
Jméno (*)Příjmení (*)
Email (*)Telefon (*)
ZbožíPísmenkové kartičky pro chytré hlavičky – přímo od autorů - 103
Váš dotaz
Hry s kartami, ohlasy na knihu

Další hry s Písmenkovými kartami:
Určování počtu slabik

Dítě si na kartičky napíše čísla od 1 do 5 - symbolizují počet slabik. Každé číslo může přiřadit k oblíbené plyšové hračce. Vybere si náhodně 10 karet, které se mu líbí, a ty přikládá k číslům podle počtu slabik.
Procvičování paměti

Odkryjte dítěti trojici, příp. čtveřici obrázků, po chvíli je opět zakryjte a dítě vám sdělí, které obrázky si zapamatovalo na kartách zleva doprava.

Sluchové vnímání

Umístěte 1 nebo více karet písmenem vzhůru, dítě k nim hledá karty s obrázky, které na dané písmeno začínají (těžší varianty: končí nebo mají dané písmeno / hlásku kdekoliv ve slově).
Můžete si s dítětem zasoutěžit. Dítě i rodič si umístí stejné písmeno, a kdo k němu najde jako první např. 5 obrázků, které obsahují dané písmeno, vyhrává. Pokud budete hrát vícekrát za sebou, za každou výhru si můžete připsat bod. Za získání určitého počtu bodů můžete dítěti motivačně něco slíbit. Obdobně se dá soutěž zaměřit na počet slabik.

Naučení se abecedy

Dítě si může zkusit z písmen složit abecedu. Kartičky využijete až do 3. třídy (včetně), kdy podle nich formou hry naučíte děti skládat slova podle abecedy.
Poznámka: Kartičky s Q, W, Ď, Ť, Ň nejsou zařazeny.

Skládání slov

Buď si dítě složí slovo samo, nebo mu můžete složit část a dítě doplní. Zprvu volte jednoduchá 3písmenková slova.Můžete také dítěti najít obrázek s úkolem, ať vedle napíše, co je na obrázku, např. NOS, RAK, LUK, ŠÍP, PÁV, ČÁP, MYŠ, OKO, ZUB...

Slovní fotbal s písmenkovými kartičkami

Písmenkové karty mohou sloužit také k oblíbené hře dětí - slovnímu fotbalu.
Karty si rozložíme na hromádky karet se stejným počátečním písmenem od A do Ž a rodič (příp. dítě) vybere libovolnou první kartu, např. ANANAS.

ANANAS končí na S, takže dítě hledá kartu s obrázkem začínajícím na hlásku S. Ve třetí řadě najde SLUNEČNICI, kterou položí na předchozí. Další na řadě hledá obrázek začínající na E.

Dítě se takto nenápadně učí i pořadí písmen v ABECEDĚ. Chybějící písmena, např. Ť nahraďte T. Tedy např. po slově LABUŤ bude následovat slovo začínající na T. Ten, na koho již nezbyla karta, vypadává, jeho společník se stává vítězem. Hrají-li 3 hráči, po vypadnutí jednoho ten, který je na řadě, opět náhodně vybere obrázek a hráči hrají dále.
Po ukončení hry je možné dítěti karty obrátit písmeny vzhůru a vyzvat je, aby hrací hromádku postupně zařadilo zpět k hromádkám jednotlivých písmenek.

S Písmenkovými kartami vám přejeme hodně zábavy a pokroků ve sluchovém vnímání vašich dětí.

Ohlasy z Heuréky.cz na Písmenkové kartičky

Prodejní místa knížky Písmenkové kartičky v kamenných prodejnách:

Knížka je prodávána běžně přes distribuční síť do knihkupectví, přímo ji pak dodáváme a Vy si ji můžete zakoupit za nižší cenu, někde téměř totožnou jako v tomto e-shopu v těchto prodejnách:
 

Brno

Knikupectví Academia
náměstí Svobody 13
602 00  Brno
tel. 221 403 879
Knikupectví Styria
Palackého tř. 66, 612 00  Brno
Tel.: 549 211 476
OPTYS Výtvarné potřeby a papírnictví             
Hybešova 28, 602 00 Brno
Tel.: 542 211 363
E-mail: brno@optys.cz

 

 

České Budějovice

Knihkupectví KOPP
Šumavská 582/3
370 01  České Budějovice
tel. 386 460 475
email: rihova@kopp.cz

Olomouc

OPTYS Papírnictví a výtvarné potřeby                                             
Ostružnická 360/7, 779 00 Olomouc
Tel.: 585 203 863
E-mail: olomouc@optys.cz

Nový Jičín

OPTYS Papírnictví a výtvarné potřeby                                                                           
K Nemocnici 63, 741 01 Nový Jičín
Tel.: 556 720 915
E-mail: novy.jicin@optys.cz

Bílovec

OPTYS Papírnictví a výtvarné potřeby                                                                             Slezské náměstí 25, 743 01 Bílovec
Tel.: 556 412 407
E-mail: bilovec@optys.cz
Příbuzné produkty